“Okuma Yazma Öğreniyorum” Mobil Uygulama İncelemesi

Evet Arkadaşlar! Bugün sizlerle ilk mobil uygulama incelemesine başlıyoruz: Okuma Yazma Öğreniyorum

Google Play ve App Store’da yayında olan bu uygulama adından da anlaşıldığı gibi bir okuma yazma uygulamasıdır. Birinci sınıf öğrencilerin okuma yazma sürecinde en büyük destekçisi konumunda olan bu uygulama, öğrencilerin okulda öğrendiklerini tekrar etmelerine, bir sonraki derse hazırlanmalarına okuldaki müfredatı bire bir aynı şekilde takip etmelerine olanak sağlıyor. Okuma Yazma Öğreniyorum, oyunlarla desteklendiği için öğrenciler keyif alarak öğreniyorlar.

Uygulama sadece öğrencilere değil aynı zamanda velilere de büyük kolaylık sağlıyor. Çocuğunu evde nasıl çalıştıracağını bilemeyen veliler uygulamadan faydalanarak okuma yazma öğretiminde çocuğuna nasıl doğru şekilde destek olacağını öğreniyor böylece okulda öğretmenin öğrettikleri ile aynı doğrultuda çocuğunu çalıştırabiliyor.

Uygulamadan aynı zamanda birinci sınıf okutan sınıf öğretmenleri de ders içinde faydalanabiliyor. Okuma Yazma Öğreniyorum uygulamasının akıllı tahtada veya bilgisayarda kullanımına ilişkin geliştiricinin web sitesinde bazı yönergeler mevcut:

http://niays.com.tr/android-uygulamalarini-bilgisayarda-akilli-tahtada-kolayca-kullanin/

NIAYS Mobile Soft. tarafından geliştirilen uygulama bugüne kadar yaklaşık 2.000.000 kişi tarafından indirilmiş durumda. Uygulamanın bütün içeriği alanında tecrübeli sınıf öğretmenleri tarafından geliştirilmiştir. Okuma Yazma Öğreniyorum Google’ın “Designed for family (Çocuklar için tasarlandı)” programına üyedir. Siz de çocuğunuz için bu uygulamayı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz:

Okuma Yazma Öğreniyorum Google Play’de en popüler 500 uygulama arasında 55. ve eğitim kategorisinde 2. sıradadır.

Aşağıda uygulamanın bazı görsellerini de bulabilirsiniz.

Google Play’den indirmek için (Android cihazlar):

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ny.okumayazmaogreniyorum&hl=tr

App Store’dan indirmek için (Iphone, Ipad cihazlar):

https://itunes.apple.com/tr/app/okuma-yazma-%C3%B6greniyorum/id1367632708?mt=8

SadeKarışık.com‘u Takipte Kalın 🙂

Bir Yorum

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir