ToolWız Tıme Freeze Nedir? Nasıl Kurulur?

Bir bilgisayara kurduğumuz işletim sisteminin, programların zarar görmemesini, bilgisayarımıza virüs bulaşmamasını isteriz. Özellikle birden çok kişinin kullandığı internet kafeler, kurum bilgisayarları gibi umuma açık bilgisayarlar olsa da kişisel bilgisayarlarda da kullanılan ve bilgisayarımızı sürekli ilk günkü düzeninde tutan bir yazılımdan bahsedeceğim. ToolWiz Time Freeze. Bu program ücretsiz ve aynı zamanda da çok kullanışlı bir uygulama. Kurulum yaptıktan sonra sistemde ne değişiklik yaparsanız yapın sadece bilgisayarı kapatıp açmanız yeterli olacaktır. Yaptığınız tüm değişiklikler silinecek ve sistem ilk günkü haline dönecektir.

Tabi bunun olumsuz tarafları da var. Örneğin sisteminizde Time Freeze programının kurulu olduğunu unutup kaydettiğiniz bir belgeniz bilgisayarınız yeniden başlattığınızda silinecektir. Böyle durumlar için de dikkatli olunuz. Şimdi hazırsanız kuruluma geçelim.

Programı İndirme

Bu kısım çok kolay. Programımız ücretsiz olduğu için kendi sitesinden indirip aktivasyon gibi durumlarla da uğraşmadan kurulumu çabucak yapacağız.

Sadece aşağıdaki linke tıklayıp en alttaki DOWNLOAD NOW butonuna tıklayın ve dosyayı bilgisayarınıza kaydedin.

ToolWiz Time Freeze indir

Kurulum

İlk olarak indirdiğimiz dosyayı çalıştırıp açılan pencereden dil seçip OK’a tıklıyoruz.

Karşımıza çıkan pencereye Next deyip lisans sözleşmesini kabul etmek için Accept’i tıklayın.

Yükleme konumunu seçip tekrar Next deyin.

Bu bölümde ayarlarınızı aşağıdaki gibi yapın. İlk seçenek C sürücünüz için Time Freeze’i sürekli olarak aktif edecek. İkinci seçenek bilgisayarı güvenli modda açtığınızda Time Freeze’i kapatacak böylelikle yeni programlar eklemenize ve dosya kaydetmenize izin verecek. Üçüncü seçenek ise şifreli korumayı etkinleştirecek. Daha sonra “Modify Password” butonuna tıklayınız.

Buradan kendinize bir şifre belirleyinç iki şifrenin aynı olmasına dikkat edin ve “OK”a tıklayın. Ardından Next deyin.

Şimdi ise Install butonuna tıklayın.

Kurulum tamamlandıktan sonra “Yes, restart now.” Seçeneğini seçip Complate butonuna tıklayın.

İşte bu kadar arkadaşlar. Bilgisayarınız kapanıp açıldığında artık bilgisayarınızdaki hiçbir değişiklik kaydedilmeyecek C sürücüsünde hiçbir dosya kaydedilmeyecektir.

Umarım faydalı olmuştur. SadeKarışık’ta takipte kalın.

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir