Android Telefonlarda OEM Kilidi Kırma(Resimli ve Videolu Anlatım)

Merhaba sadekarışık.com takipçileri. Bugün sizlerle android 5.0 dan sonra gelen sürümlerde kaybolmaya karşı alınan bir önlem olan OEM kilidini kırma işlemi yapacağız. Telefonu sıfırladığınız zaman karşınıza gelen daha önceki kullanıcının Google hesabını isteyen bir sayfa göreceksiniz. Bu sayfaya cihazda daha önce kullanılan bir Google hesabını girmezseniz telefon açılmayacaktır. Fakat anlatacağım yöntemle bunu çözümleyeceğiz. Adımları dikkatli bir şekilde okuyalım ve fotoğrafları sırasıyla uygulayalım. Ben bu yöntemi Vestel Venüs modeli ile yaptım umarım sizlerin de işine yarar.

Videolu Anlatım:

Resimli Anlatım:

Adım 1: Aşağıdaki ekanda dilimizi seçip ‘ok’ butonuna tıklıyoruz.

Adım 2: Çıkan ekranda ‘atla’ seçeneğine dokunuyoruz.

Adım 3: Çıkan ekranda bir wifi’ a bağlanıyoruz.

Adım 4: Mail hesabınızı istediği alana rastgele birşeyler yazıyoruz. Ve yazdığımız şeyi seçip üzerine basılı tutuyoruz. Çıkan seçeneklerden 3 noktaya tıklıyoruz ve yardım seçeneğine dokunuyoruz.

Adım 5: Yardım seçeneğine dokununca google’ a yönlendirileceksiniz. ‘Hayır teşekkürler’ seçeneğine dokunuyoruz. Sonra ‘CHROME’ yazarak altta çıkan chrome uygulamasını açıyoruz.

Adım 6: Uygulama açıldığında ‘kabul et ve devam et’ seçeneğini tıklıyoruz. ‘ hayır teşekkürler’ diyerek devam ediyoruz.

Adım 7: Arama motoruna ^^vnrom net frp bypass^^ yazarak karşımıza çıkan ilk sayfaya giriş yapıyoruz.

Adım 8: Siteye girdikten sonra ‘android 6 GAM apk’ yazan dosyanın üzerine tıklıyoruz ve indiriyoruz. Çıkan seçeneklere izin veriyoruz. Alttaki 3 fotoğraftaki ekran karşınıza çıkacaktır tamam diyoruz ve dosya indirilmeye başlıyor. İndirildikten sonra 4. Fotoğraftaki gibi altta bildirim gelecek aç diyoruz.

Adım 9: Çıkan ekranda indirilen dosyanın üzerine tıklıyoruz. Yükleme engeli diye bir uyarı gelecek oradan ayarlara gidip bilinmeyen kaynaklara izin veriyoruz ve sonra tekrar gelip dosyaya tıklıyoruz. Çıkan ekranda yükle butonuna tıklıyoruz. Herhangi bir uyarı gelirse kabul edin. Yüklendikten sonra bitti diyoruz ve geri butonuna tıklayarak tekrar Google daki sitemize gidiyoruz.

Adım 10: Siteye tekrar geldiğimizde ‘ frp bypass apk’ isimli dosyayı tıklayarak aynı şekilde izin veriyoruz. Dosya indikten sonra yine aç diyoruz. İndirdiğimiz dosyanın üzerine tıklıyoruz ve yükle diyoruz.

Adım 11: Uygulama yüklendikten sonra aç diyoruz. Açılınca karşınıza gelen ekranın sağ üst köşesinde 3 nokta olacaktır. 3 noktaya tıklıyoruz.

Adım 12: 3 noktaya tıkladıktan sonra tarayıcıda oturumu aç seçeneği çıkacaktır. Seçeneğe tıklayıp karşınıza gelen bildirimi kabul edin.

Adım 13: Google hesabınızı ve şifrenizi girin hesap eklendi sayfası karşınıza çıkarsa işlem bitmiştir. Telefonu yeniden başlatıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu aşamay kadar geldiyseniz umarım sorununuz giderilmiştir.

Sade Karışık.com‘u Takipte Kalın 🙂

Hazırlayan: Samet ATEŞ

2 Yorum

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir